Stoiska systemowe

Przykłady projektów

Zabudowa stoiska w systemie „Maxima”

Propozycja projektu na stoisko wyspowe, w zabudowie systemowej maxima, z częściowo naklejonymi na system lekkimi płytami typu kappa/foam. Ramy na siatkę „mesh” pochylone pod kątem parunastu stopni.

Systemowe stoiska piętrowe w usytuowaniu narożnym

Przykład projektu stoiska systemowego z zabudową piętrową na części powierzchni. W zabudowie dominujący jest motyw kwadratu, wypełniony na przemian płyta HDF i pleksą.

Wysokie, małe stoisko systemowe narożne

Przykład projektu na stoisko narożne na małej powierzchni, z wysoko poprowadzonymi ścianami. Skośne, symetryczne ustawienie ścian pozwala na wygospodarowanie zaplecza.

Małe stoisko systemowe, częściowo narożne

Przykład projektu małego stoiska systemowego z systemu „octanorm”, na nietypowym, częściowo narożnym usytuowaniu, z wyeksponowaniem logotypu na nietypowym, wysokim fryzie . Wszystko to jednak okta .

Wysokie, małe stoisko narożne


Zabudowa systemowa „octanorm”, w której wypełnienia zrealizowano z cienkiej sklejki, której producentem jest Wystawca. Dało to bardzo ciekawy efekt, w połączeniu z oświetleniem ciepłym światłem.

Stoisko systemowe dla firmy „Elipsa”


Bardzo oryginalny sposób wykorzystania systemu „octanorm” w zabudowie, w formie pionowych fal, nawiązujących do wzornictwa wystawianego pojazdu i nazwy Wystawcy.

Duże stoisko sprzedażowe zabudowane na powierzchni 18 x 14 m

Przykład rozwiązania dużego stoiska sprzedażowego, z dużą ilością witryn, gablot, z wykorzystaniem wszystkich elementów zabudowy oktagonalnej, oraz dużych płyt, mocowanych komplementarnie z systemem . Bogate wykorzystanie zadaszeń strukturalnych.

Duże stoisko systemowe w usytuowaniu półwyspowym dwuczęściowym

Projekt zakładający dużą wysokość tylnej ściany ( 7 m) , z ciekawym wyrzeźbieniem bryły ścian, aby nie były w całości płaskie. Całość przygotowana z systemu „octanorm”, obrazuje duże możliwości zabudowy systemowej na wysokość. Nietypowe usytuowanie : stoisko półwyspowe dwuczęściowe, z przejściem przez stoisko.

Stoisko systemowe półwyspowe z ciekawą konstrukcją skośną

Stoisko systemowe, w usytuowaniu półwyspowym, ale z ciekawym kształtem zadaszenia, naśladującym typowy dach. Użyto elementów systemu „octanorm” w nietypowych zestawieniach i łączeniach.

Projekt dla firmy „Hurtap”, stoisko systemowe narożne

Przykład wykorzystania zabudowy systemowej „octanorm” do ciekawej kompozycji elementów, która są tradycyjnie wykorzystywane jako poziome, tutaj zaś sytuowano je jako pionowe, co przyniosło niezwykle ciekawy efekt.

Systemowe stoisko wyspowe z wykorzystaniem struktury

Przykład projektu stoiska z systemu „octanorm”, w usytuowaniu półwyspowym, gdzie w zabudowie zadaszenia wykorzystano elementy tzw. struktury octanorm, dodatkowo poaranżowanej paskami tektury, która jest materiałem, na którym pracuje Wystawca.

Zabudowa piętrowa z wykorzystaniem elementów systemu

Przykład projektu ekspozycji wyspowej, z częściową zabudową w formie piętra na powierzchni stoiska. Zabudowane wokół stoiska pylony ekspozycyjne z systemu octa. Podłoga wykończona panelami podłogowymi.

Projekt zabudowy systemowej na usytuowaniu półwyspowym

Propozycja projektowa zabudowy systemowej w formie brył soczewkowych, zbudowanych na łukach systemu „octanorm”. Zabudowa wysoka w usytuowaniu półwyspowym.

Projekt zabudowy systemowej 8 x 5 m w usytuowaniu narożnym

Propozycja projektowa stoiska w zabudowie systemowej, z użyciem systemu „Maxima” i „octanorm”, z częściowo zapodestowaną podłogą, podświetloną na boku podestu.

Przykład projektu dla stoiska półwyspowego z systemu „octanorm”

Projekt ekspozycji systemowej z systemu „octanorm”, na powierzchni półwyspowej 10 x 8 m. Wysoko poprowadzony etalaż pozwala na wstawienie na stoisko dużej maszyny . Układ zabudowy symetryczny.

Zabudowa systemowa wyspowa z systemu „Maxima”

Przykład projektu zabudowy na dużej powierzchni 20 x 12 m w systemie „maxima”, w usytuowaniu wyspowym. Zabudowa w niewielkiej kubaturze, dla pomieszczenia dużych maszyn. Użycie opróćz systemu ażuru aluminiowego i napięcie na nim dużej połaci bannerów z nadrukiem.

Przykłady realizacji

Stoisko narożne 6 x 5 m dla 3 Wystawców – targi BUDMA

Stoisko zbudowane z elementów systemu „octanorm” dla 3 Wystawców, dzielących między sobą powierzchnię stoiska i wspólne jedno zaplecze. Ciekawie wpisane we fryz główny 3 skośne konstrukcje trójkątne z logotypami.

Stoisko półwyspowe 8 x 5 m z systemu „octanorm”

Stoisko dla firmy „Ochsner” na targach „Instalacje” w Poznaniu, zabudowane na powierzchni półwyspowej 8 x 5 m. Bryły stoiska, wybudowane z systemu oktagonalnego, mają postać wysokich na 5 m pylonów.

Stoisko systemowe 8 x 8 m dla 4 Wystawców

Stoisko zabudowane w usytuowaniu wyspowym, na powierzchni 8 x 8 m. Skomplikowany 3-poziomowy fryz powtórzony jest na każdym boku stoiska i obsługuje 4 Wystawców po 4 stronach zabudowy . Przykład stoiska kolektywnego.

Stoisko piętrowe na powierzchni 10 x 8 m

Stoisko z systemu oktagonalnego, półwyspowe, o wymiarach 10 x 8 m, z piętrem 6 x 4 m i dostawionymi do zabudowy schodami po lewej stronie piętra. Obudowa schodów osobna, skomponowana jako detal z użyciem pleksiglasu.

Duże stoisko systemowe 24 x 14 m

Stoisko dla firmy „Scorpio”, zabudowane z systemu „octanorm” na powierzchni półwyspowej o wymiarach 24 x 14 m, z przelotem komunikacji przez środek stoiska . Prosta forma stoiska w postaci wysokiej na 7 m tylnej ściany, z wielkoformatową grafiką.

Stoisko narożne 6 x 6 m

Stoisko z systemu „octanorm” , proste w formie, zabudowane na powierzchni narożnej 6 x 6 m, z zapleczem usytuowanym symetrycznie w ślepym rogu stoiska. Wysokość ścian – 4 m.

Stoisko systemowe 12 x 8 m

Stoisko dla firmy „Peddinghaus” na targi ITM w Poznaniu. Zabudowa systemowa półwyspowa, na powierzchni 15 x 9 m . Stoisko o małej kubaturze zabudowy ze względu na prezentowane maszyny. W zabudowie wykorzystano wypełnienia ścian z pleksiglasu.

Stoisko systemowe piętrowe

Kolejny przykład stoiska kolektywnego, do używania przez paru Wystawców na jednej powierzchni. Zabudowa oktagonalna, w centrum zabudowy piętro. Wykonano na targi BUDMA w Poznaniu dla Związku Producentów, Dostawców i Dystrybutorów „Polskie Okna i Drzwi”, organizacji zrzeszającej firmy stolarki otworowej w Polsce.

Stoisko szeregowe 6 x 4 m

Najtrudniesza jest zabudowa szeregowa. Mamy otwarty tylko jeden bok, który może emanować architekturą zabudowy. Tutaj, na stoisku firmy „Climajar” w Warszawie nasz projektant oparł architekturę zabudowy o zespolone łuki, tworzące soczewkowe bryły.

Bardzo wysoka zabudowa systemowa

To stoisko realizowane było w Warszawie. Miało wysokość aż 7 m. Zabudowa była realizowana na usytuowaniu półwyspowym z elementów oktagonalnych. Częściowo ściany tworzyły naklejone na system płyty KAPA, pokryte grafiką. Wystawcą była znana firma komputerowa, właściciel marki ASUS.

Małe narożne stoisko systemowe

Stoisko dla firmy FAPO w Poznaniu. Zabudowa systemowa oktagonalna. Dominantami na stoisku są tubusy w formie walców, umocowane na konstrukcji stoiska. Całość ścian ofoliowana folią graficzną.

Małe stoisko piętrowe

Małe stoisko z zabudową w 100 % powierzchni piętrem 5 x 4 m . Do zabudowy użyto systemu „octanorm”.

Wysoka zabudowa systemowa na powierzchni wyspowej

Przykład wysokiego na 6 m stoiska systemowego z systemu oktagonalnego, usytuowanego na powierzchni wyspowej, z zabudową o obrysie mniejszym, niż wynajęta powierzchnia i dodatkowo zabudowie zukosowanej o 45 stopni. W wypełnieniach ścian użyto pleksiglasu.

Małe stoisko systemowe z wysokim etalażem

Przykład ekspozycji systemowej dla firmy KVT w wysokim na 5 m etalażem. Zabudowa w systemie oktagonalnym. Na topie etalażu dwa elementy obrotowe z logotypami.

Narożne stoisko systemowe średniej wielkości

Stoisko systemowe zbudowane z systemu oktagonalnego dla firmy „Zambar”. Stoisko wysokie na 5 m, z użyciem struktury systemu „octanorm” . Wysoko wyniesiony etalaż frontowy z logotypem.

Narożne stoisko systemowe na małej powierzchni

Małe stoisko narożne dla firmy „Paramedica”, zabudowane systemem oktagonalnym. Na samym froncie stoiska znajduje się gablota , wkomponowana w podparcie narożnika stoiska ze świecącym od środka elementem z logotypem. Zadaszenie ze struktury.